Sa dva lika koji su odabrali posao policajca kao izvor prihoda, vjerovatno jer je to interesantnije nego, recimo, snimiti film o dvojici prijatelja zubara, napravljeno je još filmova sa holivudskim zvijezdama, kao što su npr. Silvester Stalone (Sylvester Stallone) i Kurt Rasel (Kurt Russell) u filmu “Tango i Keš” (“Tango and Cash”), zatim Arnold Švarceneger (Arnold Swarzenegger ) i Džejms Beluši (James Belushi) u “Red Heat” Valter Hila (Walter Hill), uhodanog u pravljenju buddy filmova jer je njegov već spomenuti “48 sati”.
Blaga modernizacija ovakvih filmova došla je sa devedesetim godinama – ako ništa, imali su mobitele i kompjutere kao pomoć. Tu se daju kao bolji izdvojiti “Posljednji skaut” (“The Last Boy Scout”) sa Brusom Vilisom (Bruce Willis) i Dejmonom Vajansom (Damon Wayans), film Tonija Skota (Tony Scott), režisera poznatog po dobrim akcionim filmovima (njegov je kultni “Policajac sa Beverli Hilsa”), zatim “Loši momci” (“Bad Boys”) sa Vilom Smitom (Will Smith) i Martinom Lorensom (Martin Lawrence), a u režiji Majkla Beja (Michael Bay), poznatog po pokazivanju svoje ljubavi prema državi gdje god je to u filmu moguće i do te mjere, da postaje odbojno. Tu je još jedna komedija, “Gas do daske” (“Rush Hour”) sa Džekijem Čenom (Jackie Chan) i Krisom Takerom (Chris Tucker), što je takođe samo prvi dio koji je kvalitetno urađen u duhu ove vrste filma, gdje je na komičan način prikazano kako jezička (na prvi pogled) tako i kulturološka barijera nisu prepreka da bi se rodilo prijateljstvo.
Novi milenijum nam nažalost nije donio dobre filmove ovog karaktera, jer se ni po čemu ne mogu mjeriti sa kvalitetom gore navedenih ostvarenja, već nešto što je približno tome ili samo nosi naziv buddy komedije, ali u stvari ne ispunjava uslove. Loš pokušaj razbijanja ustaljenje tradicije muških parova u glavnim ulogama vidljiv je u “Vrelini” (“The Heat”) sa Sandrom Bulok (Sandra Bullock) i Melisom Mekarti (Melisa McCarthy). Ovakvi filmovi nisu uspješno stvorili podlogu da kako bi se napravilo više filmova sa dvije policajke u glavnim ulogama, što bi bio odličan podstrek za malo novine u ovom žanru, predviđenom samo za muškarce.
Zatim, postoje i ona ostvarenja koja se takođe smatraju buddy komedijama, ali nisu strogo svedena na dvoje protagonista, iako sadrže motive tog žanra. “Braća Bluz” (“Blues Brothers”), koji mnogi smatraju samo muzičkim filmom, “Policajac sa Beverli Hilsa” sa tri glavne muške uloge, a tu je isto tako i “Goli u sedlu” (“Easy Rider”), koji je takođe i film ceste.
Kako god, na kraju se da zaključiti da su buddy filmovi – filmovi o prijateljstvu, koje nastaje pod neobičnim uslovima. Većinom su to akcione komedije sa površnim pričama, gdje se kontrast dva lika koristi za stvaranje humora, ali se isto tako i koristi za sretanje pažnje na razne probleme u društvu.