Davne 1977. godine, objavljena je “Nova nada” (“A New Hope”), prva (ili četvrta, zavisi kako se uzme) epizoda sage o “Ratovima zvijezda” (“Star Wars”) i u potpunosti je zaludjela svijet.
Nakon toliko uspjeha prve trilogije (ili ne prve, opet zavisi kako se uzme), logičan slijed događaja bio je da se naprave još tri epizode. Tako smo 1999. godine dobili “Fantomsku prijetnju” (“The Phantom Menace”), prvu od naredne tri (ili prve tri – konfuzno je, složićete se) epizode, koje su, iako oštro kritikovane od strane obožavalaca, opet uspjele da zalude svijet.
Zašto stati sa nečim što donosi toliko uspjeha? Dizni (Disney) je prepoznao priliku 2015. godine i započeo još jednu trilogiju “Buđenjem Sile” (“The Force Awakens”), čiji drugi dio, “Posljednji džedaj” (“The Last Jedi”), stiže 15. decembra (ne računamo antologijske filmove “Odmetnik”, koji je objavljen 2016. godine, i “Solo”, koji nam stiže 2018. godine).
Kada stati sa nečim što donosi toliko uspjeha? Diznijev odgovor je, izgleda, nikad! Naime, Bob Ajger (Bob Iger), glavni čovjek Diznija, najavio je još jednu trilogiju univerzuma “Ratova zvijezda”, tvrdeći da je ova nešto potpuno drugačije, jer će sadržavati originalnu priču sa potpuno novim likovima, a vjerovatno i novim slatkim životinjama poput Porga.
Za scenario i režiju ove trilogije će biti zadužen Rajan Džonson (Rian Johnson), koji je radio i na “Posljednjem džedaju”, što je impresivno, imajući na umu koliko je režisera smijenjeno prije nego što su završili ijedan film “Ratova zvijezda” (Džoš Tenk, Fil Lord, Kristofer Miler i Kolin Trevorou).
Ko može reći da univerzum “Ratova zvijezda” ne postoji, kad nam se već decenijama odigrava pred očima i nema namjeru da prestane?
Naslovna fotografija: Willrow Hood / Shutterstock.com