Engleski indi rok bend alt-J objavio je četvrti u nizu kratkih filmova koji prate singlove sa njihovog aktuelnog albuma “Relaxer”, a ovoga puta ekranizovana je pjesma “Pleader”.
Film je režirao Ajzaja Seret (Isaiah Seret), poznat po radovima koji su prikazivani na filmskom festivalu u Los Anđelesu i Art Basel festivalu u Majamiju. Film se bavi životom od rođenja do smrti i savršeno prati muziku, u čijem je stvaranju učestvovao i dejčački hor Ely Cathedral.
Scena porođaja u filmu je autentična i preuzeta je iz filma koji je režirao Sten Brekidž (Stan Brakhage) 1959. godine, dok su scene pejzaža snimane na Novom Zelandu, budući da je i sama pjesma inspirisana knjigom “How Green Was My Valley” Ričarda Luelina (Richard Llewlyn).
Album “Relaxer” naišao je na pozitivan prijem, kako kod kritike, tako i kod publike, a možete ga preslušati u nastavku te pogledati video za numeru “Pleader”.
Naslovna fotografija: alt-J promo