Prije četiri dana, Brajan Singer (Bryan Singer) je izostao sa seta filma “Bohemian Rhapsody” i nije se pojavio do juče, kada je zvanično otpušten sa pozicije režisera.
U zvaničnoj izjavi, kojom je studio potvrdio ovu informaciju, nisu elaborirali zašto se to desilo. Studio je otpustio Singera na osnovu zakonske odredbe “pay or play”, kako navode izvori, zbog njegovog višednevnog izostanka sa seta. Još uvijek nije imenovana njegova zamjena.
Snimanje se odvijalo u Londonu sa Ramijem Malekom u ulozi frontmena benda Queen, Fredija Merkjurija (Freddie Mercury). Kompanije zadužene za produkciju su New Regency i GK Films, a producenti su Grejem King (Graham King), sam Singer i Džim Bič (Jim Beach), dugogodišnji menadžer benda.
Kako tvrde izvori, zbog Singerovog izostanka, direktor fotografije Tomas Njutn Sigel (Thomas Newton Sigel) je morao da zauzme njegovo mjesto i režira tokom dana kada Brajana nije bilo. Isti izvori su izjavili da se Malek žalio na ono što je on shvatio kao nedostatak profesionalizma kod Singera.
Foks (Fox) je 1. decembra objavio kratko obavještenje, u kojem je saopšteno da je snimanje ovog filma privremeno zaustavljeno zbog neočekivane nedostupnosti Brajana Singera. Nakon ove izjave, predstavnik režisera je obavijestio javnost da je on nedostupan zbog zdravstvenog problema u porodici Singer, te da se režiser nada kako će se vratiti na posao nakon praznika (Dana zahvalnosti).
Isplivala je i informacija da je Tom Holander (Tom Hollander), koji tumači ulogu Džima Biča (Jim Beach), napustio snimanje zbog Brajanovog ponašanja, ali su ga nagovorili da se vrati. Osim toga, izvori tvrde da je ostalo još dvije sedmice snimanja, zbog čega će studio najvjerovatnije odlučiti da režiju povjeri članu ekipe, poput Sigela.
Ben Hardi (Ben Hardy) igla bubnjara Rodžera Tejlora (Roger Taylor), Gvilam Li (Gwilym Lee) tumačiće ulogu glavnog gitariste Brajana Meja (Brian May), dok Džo Macelo (Joe Mazzelo) igra basistu Džona Dikona (John Deacon). Lusi Bojnton (Lucy Boynton) glumi Meri Ostin (Mary Austin), Merkjurijevu dugogodišnju prijateljicu.
Merkjuri je osnovao bend zajedno sa Mejom i Tejlorom 1970. godine, a umro je 1991, u 45. godini života.
Džastin Hejt (Justin Haythe) je napisao scenario za “Bohemian Rhapsody”, a premijera filma je zakazana za 25. decembar 2018. godine.
Naslovna fotografija: Joe Seer / Shutterstock.com
Izvor: Variety.com