Tradicionalna definicija rekvizita u teatru je da je to bilo koji predmet sa kojim je lik u interakciji tokom akcije u sceni. U filmu, rekvizit je to, ali i mnogo više. On može biti centralni ili sporedni element radnje, a ponekad i lik sam za sebe.
Kroz istoriju filma, upoznali smo se sa stotinama upečatljivih rekvizita. Oni su postali asocijacija na filmove u kojima su se pojavili, a često postanu i tražena memorabilija za fanove.
Staviti samo 10 predmeta na ovu listu je gotovo nemoguća misija. Iz tog razloga moramo napomenuti da ovo nije lista najboljih ili najznačajnijih rekvizita, već lista onih koje smo u datom trenutku izdvojili kao one koji su na nas ostavili najveći utisak.
Nekoliko njih koji su se umalo našli na listi su neuralizator (“Ljudi u Crnom”), slika “Dječak sa jabukom” (“Hotel Grand Budapest”), Zlatna skrivalica (franšiza “Hari Poter”), sanke (“Građanin Kejn”) i dijamant “Srce okeana” (“Titanik”).
“Početak” (“Inception”) – Kobov totem

Vizuelno remek-djelo Kristofera Nolana (Christopher Nolan) iz 2010. godine izazvalo je mnoge diskusije, najviše zbog kontroverznog kraja, koji uključuje ovaj legendarni rekvizit.
Tokom filma je ustanovljeno da lični totem može potvrditi da li neko sanja ili se nalazi u stvarnosti. U slučaju Koba, zvrk će da se vrti unedogled ukoliko je on zaglavio u nečijem snu, a prestaće da se vrti ako je u stvarnom svijetu. U završnoj sceni, Kob zavrti zvrk, a slika se zatamni prije nego što publika sazna da li će totem prestati da se vrti ili ne.
Rekviziter Skot Maginis (Scott Maginnis) je uzeo stari zvrk koji je pripadao Nolanu i redizajnirao ga. Iako mu je mnogo trebalo za dizajn nekih drugih rekvizita koji su se koristili u filmu, za dizajn ovog su mu bila potrebna oko tri časa.
Upotreba tako vizuelno jednostavnog, a značenjem kompleksnog rekvizita je ono što Kobov totem čini toliko brilijantnim. Osim što je dinamičan, postao je izvor frustracija, intriga i debate za sve fanove ovog filma.