Nakon treće nominacije za Oskara u 23. godini života, Serša Ronan (Saoirse Ronan) se vraća svojim korijenima istorijskih drama, i to igrajući uz Anet Bening (Annette Bening), koja je četiri puta nominovana za istu nagradu.
Njih dvije udružile su se u adaptaciji klasične drame Antona Čehova (Ант́он П́авлович Ч́ехов) koja nosi naziv “Galeb”. Ova pozorišno djelo je originalno napisano 1895. godine i predstavlja prvu od njegove četiri velike drame. “Galeb” je nebrojeno puta adaptiran na pozornici, uključujući balete i opere, a urađene su i dvije filmske ekranizacije.
Nedavno objavljeni trejler govori da se radi o komediji grešaka, a prikazuje i ogroman glumački talenat koji je privukao ovaj klasični materijal.
U novoj adaptaciji, Bening igra Irinu Arkadinu, Ronan je u ulozi Nine Zarečne, Kori Stol (Corey Stall) se pojavljuje kao Boris Trigorin, a Bili Haul (Billy Howle) kao zaljubljeni Konstantin Trepljev. Tu je i Elizabet Mos (Elisabeth Moss) kao Maša.
Radnja je smještena na imanje u seoskoj Rusiji i prati romantične i lične konflikte unutar dinamične grupe likova.
Brodvejski režiser Majkl Majer (Michael Mayer) je zadužen za režiju, dok je scenario pisao Stiven Karam (Stephen Karam).
Premijera “Galeba” zakazana je za 11. maj, a trejler je već pred nama.
Naslovna fotografija: YouTube screenshot