Sedam godina nakon posljednjeg studijskog albuma “Teške boje”, stiže novo izdanje jedinstvene pojave na regionalnoj rok sceni – Gorana Bareta & Majki.
“Propovjednik koji krvari stihove” će nas 30. marta uzdrmati novim albumom “Nuspojave”, barem sudeći po najavama.
“‘Nuspojave’ su ono što ne očekujete i duboko će se urezati na prvo slušanje”, najavljuju izdavači.
Album na kojem će se naći sedam pjesama ukupnog trajanja 46 minuta otvoriće “Ljubav krvari”, a tu su još i “To nije igra”, “Osvijesti me”, “Skarabej Go-Go”, “Dobri anđeo te noći je pao”, “I dok pleše sama s kišom” i “Zašto”.
Izdanje krase teški stihovi, gitarske bravure i aranžerska rješenja u koje je transponovana sva bol uzrokovana “Nuspojavama”. Sve tekstove i muziku potpisuje Goran Bare, osim teksta za pjesmu “I dok pleše sama s kišom”, koji je napisala Lidija Bajuk, a koja je bila objavljena na albumu “Srce” iz 2006. godine. Aranžmane potpisuju Goran Bare i Mario Rašić, a “Osvijesti me”, prvi objavljeni singl, dolazi u potpuno novom aranžmanu, kao i spomenuta “I dok pleše sama s kišom”.
Možda je rano još donositi sud, ali oko nekih stvari možemo biti sigurni, kao i obično kada je Goran Bare u pitanju, a to je da će “Nuspojave” biti jedan od očekivanijih rok albuma godine.
Sniman i miksovan u slovenskom RSL studiju pod producentskom palicom Igora Bolteka i Marija Rašića, album je opremljen fantastičnim fotografijama priznatog hrvatskog foto-reportera Zorana Marinovića, a za likovno oblikovanje zaslužan je Daniel Ille.
Naslovna fotografija: YouTube screenshot