Džulijen Mur (Julianne Moore) je jedna od rijetkih glumačkih zvijezda u kojima se spajaju duhovi starog i savremenog Holivuda, i to u svojoj najboljoj kombinaciji.
No, ona nije samo filmska diva, već je postala i operska. U filmu “Bel Canto”, ona će postati Roksen Kos, graciozna operska pjevačica koja se nađe među taocima jedne terorističke grupe.
Film koji je režirao i dijelom napisao Pol Vajc (Paul Weitz) baziran je na istoimenom romanu En Pačet (Ann Patchett), a njen roman, opet, na istinitom događaju. U decembru 1996, 14 mladih terorista iz organizacije MRTA upalo je u japansku amabasadu u Limi, prestonici Perua, i za taoce uzelo nekoliko stotina diplomata, zvaničnika, biznismena i drugih visokih gostiju na zabavi povodom 63. rođendana japanskog cara Akihita. Ono što je u tom trenutku djelovalo kao akutni problem postalo je dug i zamoran postupak pregovora koji se rastegao sve do aprila sljedeće godine. Nije urodio plodom, pa je na kraju primijenjeno vojno rješenje.
Ovi događaji inspirisali su nekoliko manje ili više romantizovanih ostvarenja u domenu pop kulture, između ostalih i roman Pačet, a sada i njegovu ekranizaciju.
Iako u trejleru vidimo mnogo, pa i previše toga, još uvijek je teško reći da li će “Bel Canto” više igrati na kartu dramskog, možda i melodramskog, ili ipak trilerskog, ali je definitivno Mur bila odličan izbor za ulogu fiktivne operske dive. Uz nju, u filmu ćemo vidjeti i Kena Vatanabija (Ken Watanabe) te Kristofera Lamberta (Christopher Lambert).
Trejler pogledajte u nastavku, a film ćete moći od 14. septembra.
Naslovna fotografija: Screen Media Films