Izašao je prvi trejler za film “Tolkien”, biografsku dramu o legendarnom Dž. R. R. Tolkinu (John Ronald Reuel Tolkien), koji je van naučnih krugova poznat i kao autor romana „Gospodar prstenova” (“The Lord of the Rings”) i „Hobit” (“Hobbit”).
Zvanični sinopsis koji potpisuje Fox Searchlight, kaže: „Tolkien” je svojevrsna studija mladosti legendarnog autora koji je do 12. godine ostao bez oboje roditelja; refleksija godina u kojima ostvaruje prva prijateljstva, ljubav. te dobija umjetničko nadahnuće. Tolkin se priključio britanskoj vojsci tokom Prvog svjetskog rata, gdje ponovo doživljava blizak susret sa smrću bližnjih, svojih prijatelja, usljed čega počinje da piše seriju bajki, kako bi se kroz fantaziju udaljio od okrutne realnosti. Upravo tu se stvaraju temelji za njegova najpoznatija djela, poput “Gospodara prstenova”.
Pogledajte kako je Tolkin zamislio svijet “Gospodara prstenova” kroz preko 100 crteža koje je sam ilustrovao (FOTO)
Scenario potpisuju Dejvid Glison (David Gleeson) i Stephen Beresford.
U glavnoj ulozi se pojavljuje Nikolas Holt (Nicholas Hoult), dok će Lili Kolins (Lily Collins) tumačiti lik Tolkinove najveće ljubavi i supruge Idit Bret (Edith Bratt). U sporednim ulogama se pojavljuju Tom Glin-Karnej (Tom Glinn-Carnei), Entoni Bojl (Anthoni Boile), Petrik Gibson (Patrick Gibson), Albi Marber (Albie Marber).
Ovo bi bila prva Holtova uloga nakon što je dobio neke od najboljih kritika u karijeri, za sporednu ulogu u filmu „The Favorite“.
„Tolkien“ dolazi u kina 10. maja.
Naslovna fotografija: Fox Searchlight Pictures