Novotalasne legende The Pretenders pomjerili su izdavanje novog albuma za 17. jul ove godine zbog aktuelne pandemije koronavirusa.
Jedanesto studijsko izdanje u karijeri ovih rok veterana, predvođenih harizmatičnom Krisi Hajnd (Chrissie Hynde) pod nazivom “Hate For Sale” trebalo je da izađe početkom maja, ali po svemu sudeći sačekaće da se svijet malo pokrene nakon izolacije.
Na ovom albumu ponovo su radili sa čuvenim engleskim producentom Stivenom Stritom (Stephenom Streetom), koji je već snimao albume “Last of the Independents” (1994) i “The Isle of View” (1995), a svjetsku slavu stekao je saradnjama sa bendovima poput The Smiths, The Cranberries i Blur.
Novi studijski projekat nasljednik je albuma “Alone” iz 2016. godine, a uz Krisi u postavi nalaze se i orginalni bubnjar grupe Martin Čembers (Martin Chambers), basista Nik Vilkinson (Nick Wilkinson) i gitarista Džejms Volburn (James Walbourn).
Autorske zasluge za sve pjesme Krisi dijeli sa pomenutim gitaristom Volburnom, koji je u bendu od 2008. godine, a da bude zanimljivo rođen je 1980. godine, kada je objavljen debi album “The Pretenders”.
Novo izdanje sadrži 11 pjesama, a najavljeno je singlovima “The Buzz” i “Hate For Sale”, koji zvuče kao klasični Pretenders komadi – znači zvonke gitare, brz ritam i hrapavi vokali Krisi Hajnd. U svakom slučaju, respekt za protoheroinu svih bijesnih žena sa gitarom i njezinih 40 godina dostojanstvene karijere.
NASLOVNA FOTOGRAFIJA: Promo/ The Pretenders/BMG