Visokoprofilni producent Netfliksa preminuo je pod sumnjivim okolnostima, a trenutno se vrši istraga oko ovog slučaja
Lin Ći (Lin Qi), producent iščekivanog SF serijala “The Three-Body Problem” je navodno otrovan. Imao je 39 godina, a seriju je trebalo da rade tvorci “Game of Thrones”-a, tandem Dejvid Beniof i D. B. Vajs.
Nadležni organi su pozvani kada su doktori u bolnici posumnjali na trovanje. To se desilo 16. decembra i navodno je u pitanju bila otrovana šoljica čaja. Jedan od njegovih radnika je već uhapšen zbog sumnji da je počinio zločin.
Lin je trebalo da bude izvršni producent na Netfliksovoj nadolazećoj seriji “The Three Body Problem” koja je bazirana na kineskoj naučno-fantastičnoj knjizi. Već je objavljeno da je jedan od glumaca trebalo da bude Aleksandar Vu (Alexander Woo).
Pored Lina jedna od producentskih kuća koja je bila planirana je i Plan B studio, u vlasništvu Breda Pita (Brad Pitt).
Vrijedi pomenuti da je njegov producentski studio “Yoozoo” prethodno kupio prava na film još 2015. godine, ali kako NPR prenosi, kompanija je imala poteškoća da sama producira projekat.
Kompanija će na kraju prodati franšizu Netfliksu, kao i prava za video igre drugoj kineskoj organizaciji.
Njegov prethodni projekat vrijedan pomena je igra “Game of Thrones: Winter Is Coming”.
Roman “Problem tri tjela” objavljen kao roman u Kini 2008, ubrzo je postao najpopularniji naučno-fantastični komad u istoriji ovog žanra na Dalekom istoku. Engleska adaptacija je objavljena 2014.godine i postala je prvi azijski roman koji je primio Hugo nagradu za najbolji roman.
Prvi dio detaljno govori o budućnosti u kojoj Zemlja čeka invaziju iz susjedne glakasije i okružena je drugim dvjema konstelacijama sa inteligentnim životom. Serijal je imao još dvije knjige “The Dark Forest” i “Death's End”, koje zaokružuju priču naučno-fantastične sage.
Netfliks je rekao da namjerava adaptirati sve tri knjige, još u septembru, iako detalji oko razvijanja projekta i dalje ostaju u tajnosti.
Nije poznato hoće li Linova smrt usporiti snimanje serije, a kako u vezi svega ima jako malo informacija, moguće je da niko neće ni primjetiti da se nešto (nije) desilo.
naslovna fotografija: promo/Yoozoo