Australijska glumica Naomi Vots (Naomi Watts) tumači glavnu ulogu u novom filmu “Penguin Bloom”, koji je premijerno prikazan na Toronto film festivalu, a dobio je jako pozitivne kritike.
Ona tumači lik Sem Blum, posvećene žene i majke, čiji idilični dom na australijskoj obali postane zatvor nakon što u nesreći ostane paralizovana. Kad padne sa balkona u Tajlandu, Semina porodica pokušava da joj pomogne, ali se ispostavi da je oporavak teži nego očekivano, sve dok njena djeca ne donesu kući povrijeđenu svraku. Sem se zbližava sa pticom, a proces je otisne na putovanje duševnog oporavka.
Uprkos ozbiljnosti teme filma, Votsova je uživala snimajući sa životinjama, iako su ptice bile izazovne za rad.
“Ne sjećam se da sam očekivala da će mi se posrati na lice. Taj dio nije završio u filmu, ali to se desilo na samom početku snimanja, tad sam osjetila toplu tekućinu kako mi se sliva niz obraz i ulazi u usta“, rekla je Votsova o ovom iskustvu.
Režiser Glendin Ajvin (Glendyn Ivin) snimao je film u stvarnom domu Blumovih, što je dodalo emocionalnoj sirovosti scenarija. Takođe je provela dio vremena vježbajući kako da ne koristi donji dio tijela, što je učinilo svakodnevne zadatke – prebacivanje iz kolica u krevet – znatno težim, ali joj je dalo boli uvid u otpornost njenog lika.
“Svi smo preispitivali svoje živote tokom izolacije. Tužno je što se osjećamo nepovezano sa ljudima i teže je kad se nosimo sa gubitkom – a to je upravo ono kroz šta Sem prolazi. – iznenadni fizički i emocionalni slom, osjećaj srama i nemogućnost održavanja prijateljstava”, objasnila je Votsova.
“Penguin Bloom” dolazi na Netflix 27. januara, a trejler možete pogledati ispod.
Naslovna fotografija: Promo/netflix