Disney+ je već dokazao i pokazao kako može parirati Netflixu i HBO-u, prije svega uvođenjem blokbasterske produkcije u svoje sadržaje.
Serija “The Mandalorian” spin-off “Star Wars” filmova otvorio je vrata za armiju fanova, a kako sada stvari stoje, najnovije ostvarenje “WandaVision” vratio je fanovski kod publike da analizira svaki easter eggs ili sitnice u radnji, te da nagađa u kom će se smjeru priča odvijati.
Fanovi su na internetu dok su istraživali Wandinu pozadinu pronašli nešto novo, ustvari nešto jako staro, jer dolazi iz Marvel stripova.
Dugo se mislilo da joj je otac Magneto, te da toga nema u Avengersima zbog autorskih prava. Kako je Magneto dio ekipe X-Men, a X-Men su bili u vlasništvu Fox studija, Dizniju je dosadilo zaobilaziti ovu franšizu u Marvel pričama pa su jednostavno kupili Fox.
Možda uskoro i u MCU saznamo da je Magneto otac Wande i Quicksilvera. Ipak, kada su se njih dvoje prvi put pojavili još u šezdesetima, bili su djeca romskih roditelja Đanga i Marije Maximoff koji su živjeli u Novom Pazaru u Srbiji.
Kao blizanci, oni su odvedeni na planinu Wundagore i korišteni kao eksperimenti od strane dr. Herberta Wyndhama poznatog i kao High Evolution.
Šta je sa Sokovijom? Sokovija je država koju su u Marvel studiju izmislili za potrebe MCU-a. Graniči sa Slovačkom i Češkom. MCU je malo pomiješao stvari, jer su njihovi roditelji u filmskoj verziji Oleg i Irina.
Naslovna fotografija: Disney+